menuordersearch
technoyadak.com

فروشندگان لوازم خانگی،کالاهای خود را در انبار نگهداری می‌کنند و حاضر به فروش نیستند ,

مشاهده سبد خرید

تومان
telegraminstagramwhatsup
04435255799 تماس با ما
۱۴۰۲/۱۱/۲۷ جمعه
(0)
(0)
فروشندگان لوازم خانگی،کالاهای خود را در انبار نگهداری می‌کنند و حاضر به فروش نیستند
فروشندگان لوازم خانگی،کالاهای خود را در انبار نگهداری می‌کنند و حاضر به فروش نیستند

روزنامه ایران نوشت:نوسان نرخ ارز، ‌بهانه‌ای شده است تا عرضه و فروش لوازم خانگی ریز و درشت از سوی برخی از تولیدکنندگان و فروشندگان بازار کاهش پیدا کند و یا به صورت کامل متوقف شود.

این عدم عرضه در شرایطی حادث شده که تولیدکنندگان و واحدهای صنفی از رکود بازار صحبت می‌کنند و می‌گویند خرید لوازم خانگی به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

در کنار عدم عرضه، گرانی لوازم خانگی هم این روزها بلای جان خریداران شده است. طی چند روز اخیر، ‌برخی از فروشندگان، با قیمت‌های بالاتر کالاهای موجود در انبار و مغازه خود را به فروش می‌رسانند و همین امر سبب شده قیمت اکثر کالاها افزایشی شود و مردم به اجبار از بازار لوازم خانگی عقب‌نشینی کنند.

این تولیدکننده لوازم خانگی با تأکید بر اینکه صنعت لوازم خانگی نیازمند ارز است و ضرورت دارد بانک مرکزی نشستی با تولیدکنندگان لوازم خانگی داشته باشد، گفت: اگر ارز نیمایی مورد نیاز تولیدکنندگان لوازم خانگی تأمین شود، مشکلات و عدم عرضه لوازم خانگی با سرعت حل خواهد شد.

او با تأکید بر اینکه ما می‌دانیم وضعیت پیش آمده و نوسان نرخ ارز مقطعی است، تصریح کرد: متأسفانه برخی از تولیدکنندگان و فعالان بازار از هر فرصتی می‌خواهند استفاده کنند تا سود ببرند و قطعاً چنین راه و روشی باعث می‌شود مردم نسبت به کالای ایرانی بدبین و دلخور شوند.

روز گذشته بازار امین‌حضور هم با رفتارهای سودجویانه روبه‌رو شده بود. برخی از واحدهای صنفی با آنکه لوازم خانگی مورد نیاز ‌اسفندماه (به دلیل افزایش تقاضاهای مردمی) را از ماه‌های پیش خریداری کرده بودند، از عرضه کالا به مردم اجتناب می‌کردند.

آنها این‌گونه مدعی شدند که اگر ما کالا را به فروش برسانیم، نمی‌توانیم با همان قیمت قبلی جایگزین کنیم لذا باید صبر کنیم نرخ ارز به ثبات گذشته خود بازگردد و بعد از آن کالای درخواست شده مردم را به فروش برسانیم. طی حداقل یک هفته اخیر تقاضا برای خرید لوازم خانگی هم بیشتر شده است، خیلی از کسانی که برنامه خرید در اسفندماه یا سال گذشته داشتند این روزها به بازار مراجعه کرده‌اند اما خیلی از این افراد نتوانستند خریدی داشته باشند چرا که قیمت‌ها از نظر آنها با منطق فاصله دارد.

البته این نخستین باری نیست که مردم با چنین وضعیتی در بازار و فعالان بازار هم با سودجویی دلالان روبه‌رو می‌شوند. سنت چنین سوء‌استفاده‌ای از دولت گذشته به ارث رسیده است. در دولت روحانی هر زمان که نرخ ارز دچار نوسان می‌شد، ‌بازار هم دچار بهم‌ریختگی می‌شد؛ کالاها نایاب می‌شدند و فعالان بازار هم از فروش هر کالایی پرهیز می‌کردند چرا که اعتقاد داشتند، ‌دولت روحانی توانایی کنترل بازار ارز و نرخ‌ها را ندارد، اما دولت سیزدهم این اطمینان را داده است که افزایش نرخ ارز در بازار، ‌مقطعی است و به‌زودی حل خواهد شد.

 

لینک خبر:https://www.khabaronline.ir/news/1867735/فروشندگان-لوازم-خانگی-کالاهای-خود-را-در-انبار-نگهداری-می-کنند

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر